Продавець Styles House розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
16 відгуків
Styles House
+380 (50) 045-64-78Працюємо за попереднім дзвінком
Додати відгук

Як вибрати ламінат? Правда і міфи

Як вибрати ламінат? Правда і міфи

Як вибрати ламінат? Правда і міфи

Частка ламінату на світовому ринку ВСІХ підлогових покриттів 10%. Це не просто значний, це гігантський показник, особливо в порівнянні з класичним паркетом.

Втім, Коли і Макдональдса показники продажів теж гігантські, але це не робить їх продукти корисніші! Давайте розбиратися, у чому ж секрет.

Що таке «ламінований паркет»? Розставимо акценти!

Ламінат часто називають «ламінованим паркетом». Це некоректно, таку назву справедливо так само, як якщо лінолеум називати паркетом на тій підставі, що на ньому зображені паркетні планки.

За фактом! Ламінований паркет – повністю синтетичне покриття, яке НІЯКОГО відношення до паркету не має. Просто так склалося історично, що найчастіше ламінат імітує саме паркет, так і замкова система з'єднання ламелей між собою така ж, як у паркетної дошки. Тому й «ламінований паркет». Сьогодні існує ламінат імітує мармур, кахельну плитку і навіть килимові покриття.

Конструкція ламінату

Ламіноване підлогове покриття – це плашки з багатошарового матеріалу, в основі якого лежить або жорстка деревоволокниста плита високої щільності (плита HDF) або плита з полівінілхлориду високої щільності (плита PVC).

Обидва матеріали надзвичайно стійкі до механічних навантажень, не схильні до викривлення, не горючі в звичайних умовах, легко піддаються обробці.

Верхній шар – пластичний полімер, захищає ламінат від подряпин і інших механічних пошкоджень.

Другий шар декоративний, виконаний друкарським способом (грубо кажучи – надрукований). Він імітує забарвлення і благородні «зморшки» деревини.

Третій шар складається з плити HDF або PVC. Цей шар несе основну механічне навантаження, і саме його якість найбільшою мірою визначає вартість ламінату. У цьому ж шарі вирізані замкові з'єднання.

І останній шар відповідає за стабільність всієї конструкції, захищає плашку від деформації.

HDF або PVC? Ламінат з якою основою краще?

HDF (High Density Fiberboard) – це деревоволокниста плита високої щільності, створена з дрібнодисперсного суміші деревини і формальдегідної смоли методом пресування при високій температурі і тиску. По суті, це більш досконалий аналог ДВП та МДФ.

Ламінат на основі HDF-плити класифікують для житлового та комерційного призначення. Цю маркування ви знайдете на упаковці обов'язково повинні запитувати у інтернет-магазинах перед покупкою.

21-23 класи. Ламінат 21-23 класів рекомендують для приміщень з мінімальною пішохідним навантаженням: спальні і дитячі кімнати. У виробництві такого ламінату використовується HDF плита меншої щільності, але і зміст формальдегідних смол у ній найменше, що важливо для житлових приміщень.

31-34 класи. Цей ламінат виготовляється на основі HDF-плити підвищеної щільності і розрахований на інтенсивну пішохідне навантаження (передпокої, офіси, громадські приміщення).

Враховуйте рівень виробника! Тому що німецьке ламіноване покриття 31 класу за фактом виявиться набагато краще, ніж китайський ламінат 34 класу.

Виробники ламіната запевняють, що виділення формальдегідів мінімально. Тільки вам вирішувати, наскільки безпечно використання ламінованого підлогового покриття, особливо при високих температурах і слабкої вентиляції в зимовий період. І тут потрібно включати логіку.

Уявіть на секунду свій будинок або квартиру – у вас пластикові вікна, пластиковий натяжна стеля, вінілові шпалери і полімерний ламінат на підлозі... чи Не занадто багато штучних матеріалів? І чи не занадто продавці сварливі, доводячи їх нешкідливість?

PVC (полівінілхлорид ПВХ) – це термопластичний полімер, один з найпопулярніших матеріалів у виробництві побутових та будівельних товарів. ПВХ не боїться води, відрізняється хімічною стійкістю до лугів, мінеральних масел, багатьом кислот і розчинників, не горить на повітрі при звичайних умовах.

Ламінат на основі ПВХ частіше використовують у комерційних і суспільних приміщеннях, де підлога зазнають впливу високих механічних навантажень і хімічно агресивного середовища (громадське харчування, торгові центри, автосалони).

Вода – головний ворог ламінату на основі плити HDF. В цьому класі навіть вологостійкий ламінат високої якості витримує лише короткочасний контакт з водою.

Тому в приміщеннях з підвищеною вологістю або високим ризиком контакту з водою укладають ламінат на основі плити PVC. Як правило, такий ламінат значно дорожче.

Переваги і недоліки ламінату

 

 

 

 

 

Переваги:

       Ціна. Купити ламінат можна від 130 грн/м2. Це дійсно бюджетне підлогове покриття.

         Швидкість і простота укладання. Приміщення в 40 «квадратів» майстер вкладає за 1 робочий день. Це дуже швидко, якщо порівнювати з класичним паркетом. А ось про уявній простоті укладання поговоримо трохи нижче.

         Широкий вибір кольорів. Малюнок лицьового шару виготовляється друкарським способом, тому ламінат може виглядати як завгодно. У плані дизайнерських можливостей вибір безмежний.

          Простота у догляді. Та тут і догляду особливого немає. Звичайна вологе прибирання – ламінат легко чиститься і не боїться навіть сильних миючих засобів.

          Експлуатаційні навантаження. Ламінат стійкий до бруду, подряпин та стирання, а головне – не схильний до викривлення при сезонних коливаннях температури і вологості.

Що можна сказати про переваги? За винятком ціни і стійкості до навантажень – нічого незвичайного. Все те ж саме є в паркетної дошки. А у ламінату сегменту ПРЕМІУМ ціна вже не є перевагою (про це нижче).

Недоліки:

Ламінат – дуже гучне покриття, особливо якщо використовується укладання плаваючим способом.

Як на будь-якому величезному ринку, на ринку ламінату багато підробок за привабливою ціною. Такий ламінат часто небезпечний для здоров'я, тому що економія досягається дешевими матеріалами, спрощенням технології і відсутністю контролю якості.

Екологічність – слабка сторона. А адже про це продавці замовчують. До складу HDF-плити входять формальдегіди, а PVC може виділяти хлорорганічні сполуки, особливо на теплих підлогах.

Ламінат электростатичен, тому притягує пил і вимагає частого догляду.

Ламіноване покриття не можна реставрувати – тільки повна заміна.

Что можно сказать о недостатках? Типичные минусы синтетического покрытия. Ко всякому ли ламинату они относятся? Нет, только к покрытию эконом-класса, в сегменте ПРЕМИУМ ситуация иная, но возникает вопрос гораздо более глубокий – а какой смысл покупать в жилой дом ламинат от 500 грн/м2, который никогда не будет лучше штучного паркетамассивной доски и даже паркетной доски? Ведь при грамотном подборе, у ламината и настоящего паркета стоимость полного цикла (материала + укладка) в 70% случаев либо одинакова, либо отличается не на много. А срок службы классического паркета в разы больше!

Способи укладання ламінату

Кілька слів про замкових з'єднаннях...! Колись поява у плашок звичайного з'єднання шип-паз, дозволило значно підвищити якість укладання паркету (середина 20-го століття). Але технологія замкового з'єднання плашок зробила революцію – багаторазово збільшилася простота і швидкість укладання при надзвичайно високій якості (практично без щілин).

Плаваючий спосіб: планки ламінату скріплюються між собою замковими з'єднаннями і укладаються на звукоізолюючу основу без кріплення до основи. Висока якість і міцність замкового з'єднання дозволили відмовитися від приклеювання плашок до основи, але тільки за умови ідеально рівній поверхні підстави. Спосіб укладання суперпопулярний, з-за неймовірної простоти і швидкості монтажу. Але, чимось довелося пожертвувати: довговічність плаваючою укладання нижче класичної, бо замкові з'єднання з часом розхитуються, плюс враховуйте гучність плаваючої підлоги. Це вибір бюджетних офісів, коли ламінат, хоч як вклади – все одно не прослужить більше 4-5 років.

Класична укладання передбачає додаткове приклеювання до основи. При наявності досвідчених майстрів, професійного обладнання та якісного MS-полімерного клею, покладений цим способом ламінат прослужить максимум можливого. Таке укладання захищає замкові з'єднання від зносу, а клейовий шов покращує теплопровідність і звукоізоляцію. Крім того, в такій підлозі легко замінити пошкоджену планку – стару зняв, нову приклеїв (а для ламінату, покладеного «плаваючим способом», доведеться розбирати всю підлогу від стіни).

Укладання – найбільш важливий і складний етап облаштування підлоги.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner