Продавець Styles House розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
16 відгуків
Styles House
+380 (50) 045-64-78Працюємо за попереднім дзвінком
Додати відгук

Масивна дошка – 5 параметрів вибору!

Масивна дошка – 5 параметрів вибору!

Масивна дошка – 5 параметрів вибору!

Ви в процесі ремонту і, щоб зробити будинок елегантним і аристократичною, вирішили укласти паркет? Масивна дошка – один з найпопулярніших видів паркету та хороший вибір за певних умов.

Особливості масивної дошки

По-перше, це класика. Пропонуючи товар, продавці люблять говорити «класика». У випадку з масивною дошкою це правда на 100 %, вона цілком складається з цінної породи деревини, добре тримає тепло і ефективно регулює вологість у приміщенні.

Розміри плашки: ширина 90-200 мм, довжина 500-2500 мм, товщина 15-22 мм

Зверніть увагу на товщину плашки. Це найважливіший показник, з-за якого масивна дошка входить в преміум-сегмент.

Так, дорогий паркет. Але справа в тому, що плашки такої товщини можна циклювати до 10 разів!

Циклювання – це оновлення, коли паркет з старезного і подряпаного стає «як з магазину». Тому термін служби масивної дошки – 80 років.

Розміром поверхні масивної дошки має відповідати і приміщення. Укладати масив переважно у великих приміщеннях, в маленьких кімнатах краще виглядає штучний паркет.

Крім цього, у масивної дошки немає того розмаїття укладок, як у штучного паркету (знову-таки справа в розмірі плашки), в основному використовують малюнок разбежка-палуба.

Найкрасивіше цей паркет виглядає в будинках, весь інтер'єр яких виконаний в стилі «кантрі». І тут на перше місце виходить дерево – про нього і поговоримо.

Які чинники впливають на вартість підлоги з масивної дошки?

1) Порода дерева

2) Класифікація масивної дошки

3) Фінішне покриття – лак або масло

4) Технологія укладання

 

Параметр №1 – порода деревини

Умовно всі породи можна розділити на «наші» – дуб, ясен, клен, і «екзотичні» – палісандр, мербау, венге, горіх та інші.

На що вам варто звернути особливу увагу в цьому питанні?

1. Дуб – найпопулярніша порода деревини. Причини: дуб краще інших підходить до наших кліматичних умов, стабільний до перепадів температури і вологості, максимально ефективно піддається тонуванню. Баланс ціни і якості – ось сама правильна характеристика дубового паркету.

2. Екзотична деревина завозиться з Південної Америки, Африки і Південно-східної Азії. Вона дуже яскрава і гарна, але в нашому кліматі буває примхлива. Це не страшно, примхи усуваються шляхом професійного догляду за паркетом.

 

Параметр №2 – класифікація масивної дошки

Перше, на що потрібно звернути увагу, вибираючи масивну дошку, це класифікація дошки.

Кілька слів про способи розпилювання стовбура дерева:

 

 

 

 

 

a – кора, b – заболонь, c – ядро, d – серцевина.

Рис. 3 – це плашка радіального розпилу, коли площина розрізу проходить через серцевину стовбура. Деревина в цьому місці дуже щільна, зносостійка, однорідна за кольором і текстурі, що завжди цінується. Паркет радіального розпилу коштує дорого, тому що таких плашок не більше 10-15%. Але з-за великих розмірів поверхні масивної дошки виключно радіального розпилу практично немає.

Рис. 2 – плашка тангенціального розпилу, коли площина проходить по дотичній до річних кілець. Тут деревина менш щільна, в текстурі присутні великі річні кільця.

Виробники класифікують і називають свою продукцію по-різному. Важливо запам'ятати головне – сортування масивної дошки проводиться по переважанню в упаковці плашок радіального або тангенціального розпилу, за присутності сучків, заболоні і контрастних перепадів кольори деревини.

Термооброблена деревина

Після термообробки при температурі 220-240 0З змінюється структура деревини на молекулярному рівні: підвищується твердість, стійкість до вологи і змін температури. Термооброблену дошку використовують навіть у саунах, ванних кімнатах і басейнах – цей паркет витримає все.

Параметр №3 – лак або масло?

Ви обрали сорт масивної дошки, породу дерева і виробника. Тепер треба визначитися:чи потрібен паркет під лаком або під маслом?

І тут є нюанс – для масивної дошки підходить НЕ кожен паркетний лак. Все із-за розмірів і сезонного жолоблення деревини. Наприклад, суперпрочными кислотними лаками покривати масивний паркет не можна, вони недостатньо еластичні і можуть розтріскатися при викривленні плашок. Підходять тільки алкідні і водні лаки. Ідеальний варіант для масиву – масло. А для великої масивної дошки це взагалі єдиний варіант.

Особливий випадок – тонування. Самий приголомшливий ефект тонування дає саме на дубі, і це ще одна причина віддати перевагу дубовий паркет. З допомогою цієї операції ви можете додати дубовій дошці відтінок будь екзотичної породи, або зробити паркет «під старовину». Тут десятки дизайнерських можливостей.

 

Параметр №5 – укладання масивної дошки

Укладання паркету – це завжди дуже важливо, тому що саме від професіоналізму майстрів залежить краса і термін служби паркетної підлоги. Але у випадку з масивною дошкою грамотна укладка набуває критичного значення. Пред'являються підвищені вимоги до основи і використовуваного клею. Тут потрібен ретельний аналіз і багато звичайні паркетні клеї для масиву не підходять.

Тому приділіть особливу увагу технології укладання масивної дошки, якщо хочете, щоб паркет прослужив 80 років.

Інженерна дошка – паркет для підлоги з підігрівом

Що робити, якщо ви хочете покласти паркет на підлогах з підігрівом? Інженерний паркет – ось рішення, він успішно встановлюється на підлогах з підігрівом і спеціально для цього призначений. За рахунок поперечно склеєної багатошарової структури дошка набуває стабільність до перепадів температури. Що стосується зовнішнього вигляду інженерного паркету, то він абсолютно імітує масивну дошку, так що з цього боку ніяких складнощів немає.

ВАЖЛИВИЙ НЮАНС! Інженерний паркет можна монтувати на теплі підлоги тільки з водяним підігрівом.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner